środa, 25 maja 2016

Konstrukcja ploty PVC na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu starostwu powiatowemu prócz kilku przypadków.

Konstrukcja ogrodzenie plastykowe na plot i furtę ze sztachet nie zada pozwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu poza wyjątkowymi przypadkami.

Balustrady plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie przekraczające wielkości 2,2 m wznoszone pośrodku dwoma graniczącymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń przy drogach prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia balaski plastikowe na plot i bramkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę wykonania jego montażu a także planowany dzień startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia trzeba dołączyć deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz jeśli jest to wymagane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do stawiania balaski PVC na plot i furtkę sztachetowa zadane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na miejsce zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, kiedy planowane sztachety PVC na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W sytuacji jak proponowane plotki z PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachetprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zainicjowania robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz